Stěrač patří k jedné z nejdůležitějších součástek ve vozidle, ač se může zdát, že jde spíše o příslušenství. Využijete je dokonce za jasného, slunečného dne, když potřebujete očistit čelní sklo od odumřelého hmyzu, prachu a dalších popadaných nečistot. Spustíte funkci ostřikovače a stěrač si s tím vším hravě poradí. Co si ale počít, když stěrače nefungují, jak mají?
Babské rady – zda se jedná vysloveně o rady babské, nevíme, spíše jde o pouhý slovní obrat, nicméně jde o několik konceptů, s nimiž se lidé chlubí na Internetu v různých diskusích. V zásadě vás však musíme zklamat, protože fatální závadu na stěrači stoprocentně odstranit nelze, a vyplatí se vyměnit stěrač za nový. Výhodou tohoto postupu je to, že se jedná o materiál spotřebního charakteru, který je poměrně levný, takže vaši peněženku výrazně nevyprázdní, ovšem to neznamená, že byste se neměli o stěrače starat.
Námraza – jestliže očekáváte, že budete parkovat venku, kde hrozí sněžení a námraza, stěrače raději sejměte a mějte je doma v teple. Přimrzlý stěrač k oknu se velmi snadno poškodí, i když je relativně nový.
Mastnota – stěrače na auto TX603 Convoy Truck přichází ve vnějším prostředím s různými nečistotami, rozptýlenými v ovzduší, ovšem pokud jej takto ponecháte na autě bez povšimnutí několik týdnů až měsíců, mastnota bude natolik agresivní, že bude problém ji odstranit. Vyplácí se alespoň jednou za týden věnovat pět minut času sejmutí stěračů a ponoření do vody se saponátem a utření do sucha kuchyňským ubrouskem. Ta chvíle čištění vás „nezabije“ a stěrači prodloužíte životnost.
Jedlá soda s octem – kdo umývá doma okna, možná zná tento trik. Kombinace teplé vody, trochy octa a hrsti jedlé sody velmi dobře pohlcuje nečistoty, zbavuje mastnoty a eliminuje vápenité usazeniny z tvrdé vody. V žádném případě však nepoužívejte ředidla, líh a benzín, které jsou pro materiál stěračů včetně grafitové povrchové vrstvy příliš agresivní.